Müşteri Destek Hattı
0535 948 96 75
*Mesai Saatlerinde
SEPETİM
Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır
SİPARİŞLERİM
Bekleyen Ödemeniz Bulunmamaktadır
GİRİŞ  
Ücretsiz Üyelik  Parolamı Unuttum!    
Üyelik Onay E-Postası Gelmedi    
YARDIM
- Alan adı transferi hangi adımlardan oluşur?
Alan adı transferi 4 aşamadan oluşur,

1. Transfer kodunun edinilmesi

Alan adınızı bir firmadan başka bir firmaya transfer edebilmeniz için Transfer Kodu gereklidir. Bu kod sayesinde alan adınızı uluslararası alanda kayıt yapan firmalara kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Transfer kodunuzu edinmek için alan adınızın bulunduğu firmanın panelinden transfer kodunuzu edinebilirsiniz. Eğer panelinizde böyle bir seçenek yoksa firmanızla iletişime geçerek transfer kodu talebinde bulunabilirsiniz.

2. Transfer kilidinin açılması

Alan adlarının korunması için tescil edici firma alan adına bir kilit uygular. Transfer öncesi kullanıcı tescil edici firmadan bu kilidin kaldırılmasını istemelidir.

3. Transfer Kodunun yeni firmaya iletilmesi

Transfer kodunuzu edindiğinizde sıradaki işlem bu kod ile birlikte taşımak istediğiniz firmaya başvurmaktır. VizyonNET'te bu işlemi 'Alanadı Transfer' kısmından kolayca yapabilirsiniz.

4. Onay E-Postası

Bu adımda alan adınızı taşımak istediğiniz firma size onay e-postası gönderir. Bu e-posta alan adınızın kayıt bilgilerinde (who is) yazan e-posta adresine gelir. Bu e-posta'da size bir adet link ve şifre gönderilir ve o linke tıkladığınızda açılan sayfada; gerekli alanlara hem alan adınızın transfer kodunu girmeniz hemde e-posta yoluyla gönderilen şifreyi girmeniz istenir. bu adımlarıda tamamladıktan sonra alan adınız 5 gün içerisinde yeni kayıt firmanıza taşınacaktır. Bu süre zarfında alan adınızla ilgili işlem yapamayabilirsiniz.

Önemli Not: 5 günlük bekleme sonunda alan adını kaydeden mail adresine son bir onay maili gönderilir. Bu mail içeriği ile hiç bir işlem yapılmamamlıdır.

Not: Alan adı transfer işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için bu işlemin, alan adı süresinin dolmasına 60 günden daha fazla süre varken yapılmasını tavsiye ediyoruz.
- Transfer Ücreti Nedir?
Aslen transfer işlemleri ücretsizdir. Fakat uluslararası sistemde alan adlarını merkezi olarak kontrol eden ICANN derneği alan adını bir firmadan başka bir firmaya taşırken alan adının süresinin 1 yıl daha uzatılmasını istemektedir. Bu her firma için zorunlu bir işlemdir. Bu nedenle transfer işlemi için 1 yıllık uzatma ücreti alınır ve alan adınız 1 yıl süre ile uzatılır. Bu durumda maddi olarak bir kaybınız bulunmamaktadır ve transfer işlemi ücretsiz olarak gerçekleşmiş olur.
- Niçin alan adı transferi yapılır?
Bir alan adı sahibi, alan adı kaydını daha uygun ücretle ve/veya işlem kolaylığı ile sunan başka bir firmayı tercih etmesi nedeniyle alan adını transfer edebilir.
- Alan Adı Transferi Nedir?
Bir alan adı kaydının daha önce kayıtlı olduğu "REGISTRAR" (Kaydedici) firmadan alınıp, başka bir firmaya aktarılmasıdır.
 
 
 

Tüm hakları Vizyon Bilgi İletişim Ürünleri firmasına aittir. 1997 - 2023 © VizyonNet bir markasıdır.
alan adı, alanadı, barındırma, hazır site, kurumsal e-posta, arama motoru kayıt, yönlendirme, transfer, sunucu, domain, host, domain name, hosting, template, reseller, e-mail, search engine, server,webmail, web mail, vps, ucuz, kaliteli, etkili